Miksi meri on tärkeä? – Tutustu Kulkurin oppilastöihin virtuaaligalleriassa!

Miksi meri on tärkeä? – Tutustu Kulkurin oppilastöihin virtuaaligalleriassa!

Etäkoulu Kulkurissa on vuosittain opetussuunnitelman mukainen monialainen oppimiskokonaisuus, jota kutsumme nimellä ilmiöprojekti. Ilmiöprojekti liittyy joka vuosi kestävään kehitykseen ja kestävän tulevaisuuden rakentamiseen. Vuonna 2022 ilmiöprojektin aiheena oli meri. Eri-ikäiset oppilaat työskentelivät kevään aikana meriteeman parissa eri kursseilla oppiainerajat ylittäen.

Ilmiöprojekti huipentui jokaisen oppilaan omaan Meri-ilmiötyöhön. Tässä virtuaaligalleriassa pääset ihastelemaan oppilaiden upeita töitä!

Napauta alla olevan ThingLink-kuvan pisarapainikkeita, niin näet oppilaiden työt. Voit myös avata ThingLink-kuvan uuteen välilehteen tästä linkistä.